Język uwikłany w ponowoczesność
- ebook , językoznawstwo , aktywność, ponowoczesność, reklama, język, Ludzie, komunikat reklamowy, Niemcy, filozofia współczesna, Immanuel Kant, nowożytność, filozofowie, xix wiek, myśliciele, filozofia krytyczna
4,2
- Autorzy:
Izabela Łuc ,
Małgorzata Bortliczek
- Wydawnictwo:
Uniwersytet Śląski
- ISBN:9788380126558
- Format:PDF
35,51 zł
Produkt niedostępny
Analizy, wnioski i interpretacje wieloznakowych komunikatów reklamowych (werbalnych i graficznych) dotyczących różnych sfer aktywności ludzkiej (m.in. aktywność kulinarna, szeroko rozumiana aktywność komercyjna i konsumpcyjna, aktywność estetyczna skoncentrowana na doskonaleniu wizerunku ponowoczesnego człowieka, a także na upiększaniu i udoskonalaniu najbliższego otoczenia) to materiał składający się na prezentowaną publikację.
Autorki skoncentrowały się na analizie zjawisk językowych, które oddają obraz ponowoczesności kreowanej w różnogatunkowych, różnotematycznych i różnostylowych reklamach. Ich językowo-kulturowa analiza pozwala wnioskować, że ponowoczesność została opanowana przez komercję i konsumpcję, które polegają na (de)tabuizowaniu i deprecjonowaniu wartości uwikłanych w zależności kulturowe, marketingowe, ikoniczne i stylizacyjne. Szeroka analiza reprezentatywnego zbioru tekstów reklamowych pozwoliła dostrzec wiele mechanizmów właściwych reklamie ponowoczesnej, stosowanych w celu podkreślenia różnorodnych walorów i atutów produktów i usług oferowanych konsumentom.