![Usługi społeczne we współczesnej polityce społecznej - Mirosław Grewiński ebook Usługi społeczne we współczesnej polityce społecznej - Mirosław Grewiński](https://www.swiatebookow.pl/media/cache/ee/dc/eedcd4e43b30a9844d9b80ebcee7715f/miroslaw-grewinski_uslugi-spoleczne-we-wspolczesnej-polityce-spolecznej.jpg)
Usługi społeczne we współczesnej polityce społecznej
- ebook , ład społeczny, usługi społeczne, welfare state, lokalna polityka społeczna, praktyka polityki społecznej
5,0
- Autor:
Mirosław Grewiński
- Wydawnictwo:
Elipsa Dom Wydawniczy
- ISBN:9788380174023
- Format:PDF
52,50 zł
Produkt niedostępny
Głównym celem książki jest ukazanie (przebijającej się zarówno w aktualnym dyskursie naukowym, jak i w praktyce społecznej) perspektywy usług społecznych jako wyłaniającego się nowego paradygmatu welfare state i jednocześnie istotnej kategorii pojęciowej, ważnej dla budowania teorii i praktyki polityki społecznej.
Praca na temat usług społecznych stanowi jedną z pierwszych w Polsce prób systematyzacji tego złożonego obszaru działalności społeczno-gospodarczej oraz polityki społecznej. Zamierzeniem autora było zebranie w monografii dotychczasowych ustaleń teoretycznych, wyników badań i doświadczeń praktycznych na temat rozwoju usług społecznych w różnych kontekstach dotyczących ich funkcjonowania. Ambicją autora było też sformułowanie wyzwań przyszłości i wskazanie rekomendacji dla nauki i praktyki w głównych sektorach usług społecznych.
Usługi społeczne można rozpatrywać w różnych wymiarach – makro, mezo i mikro (globalnym, krajowym, regionalnym/lokalnym, czy też z perspektywy podmiotu wytwarzającego). Można je analizować jako sektor gospodarki, jako rodzaj działalności lokalnej, jako element rozwoju, tworzenia miejsc pracy, a także jako czynnik inwestycji społecznych i realizacji lokalnej polityki społecznej oraz kształtowania ładu społecznego.
Książka zawiera bardzo bogaty materiał teoretyczno-praktyczny, który wykorzystany został jako podstawa konstrukcji modelu usług społecznych i ich dominującego znaczenia w aktualnym i przyszłym rozwoju społeczno-gospodarczym. Z powyższych względów książka jest bardzo ważnym krokiem w myśleniu o zmianach w polityce społecznej państwa, z wykorzystaniem dotychczasowych/historycznych doświadczeń.