Podstawy CAD. Ćwiczenia w Autodesk Inventor
4,6
- Autorzy:
Maciej Sydor ,
Michał Kwella
- Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
- ISBN:9788367112680
- Format:PDF
0,00 zł
Produkt niedostępny
Niniejsza książka jest przewodnikiem do ćwiczeń z przedmiotu „Podstawy CAD”, prowadzonego na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ramach studiów pierwszego stopnia na kierunku technologia drewna. Przedstawiono w niej informacje dotyczące efektywnego korzystania z oprogramowania Autodesk Inventor Professional przez osoby rozpoczynające projektowanie za pomocą oprogramowania CAD.
Książka zawiera krótkie wprowadzenie do tego programu, scenariusze dwunastu ćwiczeń, wskazówki dotyczące zasad tworzenia dokumentacji wykonawczej (rysunków technicznych) oraz zadania projektowe do samodzielnego rozwiązania. Zaproponowane scenariusze ćwiczeń obejmują projektowanie części i zespołów, opracowywanie typoszeregów wyrobów, tworzenie dokumentacji wykonawczej (w tym rysunków wykonawczych i złożeniowych) oraz wykonywanie instrukcji montażu. Uzupełnieniem są informacje dotyczące inżynierskich obliczeń wytrzymałościowych wykonywanych przy użyciu Inventora oraz automatyzacji działań podczas przygotowywania dokumentacji CAD.
W publikacji skoncentrowano się na praktycznych aspektach korzystania z wybranego oprogramowania CAD.
Pomysłodawca książki, Maciej Sydor, jest nauczycielem akademickim wykładającym przedmioty związane z CAD. Współautor książki, Michał Kwella, jest studentem III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku technologia drewna. Wniósł on niezbędne świeże spojrzenie do współautorskiego rozdziału 1 („Pierwsze kroki w Autodesk Inventor”) oraz jest pomysłodawcą i autorem rozdziału 6, gdzie opisano modelowanie segmentu przepławki, która została wykonana i działa prawidłowo. Autorzy dziękują Marcinowi Łysoniowi, studentowi II roku kierunku technologia drewna, za konstruktywne komentarze do rozdziału 5.
Opanowanie praktycznych zagadnień opisanych w niniejszym podręczniku umożliwi dalsze pogłębianie umiejętności modelowania CAD, co zaowocuje efektywnym samodzielnym radzeniem sobie z wyzwaniami związanymi z modelowaniem i tworzeniem cyfrowej dokumentacji projektowanych obiektów technicznych.
Zobacz także te ebooki