Wyspy nienasycenia
5,0
- Autorzy:
Katarzyna Gołąbek ,
Karol Bąk
- Wydawnictwo:
E-bookowo
- ISBN:9788363080464
- Format:PDF
35,60 zł
Produkt niedostępny
„Wyspy Nienasycenia” – to drugi w kolejności po „Królestwie Metafory” album malarsko – poetycki wybitnego polskiego malarza Karola Bąka i oryginalnej, niebanalnej młodej poetki Katarzyny Gołąbek.
Niedosyt w osiągnięciu JEDNI, między pierwiastkiem męskim i żeńskim, osiągnięciu JEDNI w pięknie metafory, metafory w tekście, miłości, kobiecie i obrazie zaowocował kolejnym albumem tej wyjątkowej pary autorów.
W obrazach Karola Bąka istnieje metafora i dążenie do harmonii, ale dopiero w połączeniu z metaforą Katarzyny Gołąbek – Metafora w obrazach tego niezwykłego malarza, zaczyna Żyć. Nie tylko Istnieje, ale też staje się Żywa.
Nie znamy takiego połączenia dwóch przeciwieństw – męskości i kobiecości - w przeciwieństwie słowa i obrazu, gdzie taka harmonia byłaby osiągnięta.
Album „Wyspy Nienasycenia” jest pisany przez autorów osobliwie, jak ujmują to sami:
„Nasz stan przy tworzeniu albumów można tylko porównać do "Żaru ciał". Ten stan to "Żar serc" - wynikający z zakochania się w tym projekcie”.
Czytamy i pochłaniamy, czytamy ponownie i odkrywamy niesamowitość połączenia metafor w obrazach z metaforami w tekstach. Gdy sam obraz zaczarowuje nas, w połączeniu zakochujemy się. Jesteśmy zdumieni kobietą na obrazie i dziewczyną w tekście.
Autorka tekstów, jest głodna nowych obrazów, łaknie oddania się pasji tworzenia ŻYCIA dla nich.
Staje się nierozerwalnym CIENIEM i DUCHEM obrazów Karola Bąka. Mówi językiem bólu i miłości, a My czytelnicy - czujemy to samo. Tylko w stanie „Żaru serc”, mogą powstać rzeczy urzekające. Otrzymaliśmy albumy składane sercem. Nie ma nic piękniejszego, gdy czuć w dziełach napięcie i szczerość SERC.
Wspaniały album, wspaniała podróż na „Wyspy Nienasycenia”.
Karol Bąk
Karol Bąk (rocznik 1961) – malarz, rysownik, grafik. W latach 1984 – 1989 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Poznaniu na Wydziale Grafiki. Studia zakończył dwoma dyplomami z wyróżnieniem, w pracowni grafiki u prof. Tadeusza Jackowskiego i w pracowni rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego.
Otrzymane nagrody:
- nagroda za grafikę, „Dyplom 89”, Toruń 1989,
- I nagroda i medal, ”XXI Pokonkursowa wystawa na najlepszą grafikę i rysunek roku o medal im. Jana Wronieckiego.
Po studiach przez trzy lata parał się miedziorytem i rysunkiem. Przez następnych kilka lat zajmował się projektowaniem i odbył kilka podróży artystycznych. W drugiej połowie lat 90. zaczął uprawiać malarstwo olejne, którym zawodowo zajmuje się od 2000 roku.
Prace artysty tworzą takie m.in. cykle tematyczne jak: „Żaglowiec”, ”Dialogi” ”Kokony”, „Aureole”, „Cztery żywioły”, „Judyta i Salome”.
Malarz miał kilkanaście wystaw indywidualnych i wziął udział w parunastu ekspozycjach zbiorowych, głównie w Polsce, Niemczech i Holandii.
Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką i rysunkiem.
Jego prace można obejrzeć w salonach wystawienniczych: „Galeria Klucznik” -Gdańsk, „Galeria SD”, „Galeria WZ” –Warszawa, „Beskidzka Galeria Sztuki” - Szczyrk oraz „Go Gallery”- Amsterdam, Holland; „Rainbird Fine Art Gallery” - Londyn, U.K; „Polart” – Krefeld, Hüts, Niemcy, „Galerie Spolnik” Francja, ”The Icon Gallery” Virginia, USA.
Mieszka i pracuje w Poznaniu.
Katarzyna Gołąbek
Jej mottem słowa Peipera: "Sam sobie musisz nadać imię". Dlatego podróżuje i poszukuje, tęskni i kocha. Mieszka i pracuje obecnie w Anglii, sercem jednak jest w Polsce, w Beskidach i ukochanym Bielsku. Swoją duszą maluje poetyckie obrazy. To jest jej dom, pełen kolorów, namiętności i pragnienia Miłości. W świecie bez Miłości. Pragnienia szczerości i spotkania prawdziwych ludzi - gorących żarem szczerych uczuć.