Wystarczająco dobre życie. Konteksty psychologiczne
- ebook , psychologia i pedagogika , dzietność, jakość życia młodzieży, psychoterapia grupowa, przemoc w rodzinie, satysfakcja z pracy, empatia, łuszczyca, dobrostan psychiczny, schizofrenia, jakość życia, przedsiębiorczość, satysfakcja małżeńska, satysfakcja z życia, trądzik, przywiązanie, zaburzenia zachowania, personel medyczny, radzenie sobie ze stresem, solidarność międzypokoleniowa, wzór osobowy ojca, tożsamość córki, późne dzieciństwo, relacja ojciec - córka, młodzież szkół średnich, przemoc domowa stosowane przez kobiety, kobiety – sprawczynie, pracujące kobiety, dobra matka, matki adopcyjne, matki po leczeniu niepłodności, kiła, wstydliwe choroby, terapia dziecka, mentalizacja, relacja rodzic – dziecko, zaburzenia funkcjonowania w wieku dziecięcym, terapia skoncentrowana na przeniesieniu, relacja psychoterapeutyczna, analiza korespondencji, skuteczność psychoterapii, relacja pacjent – psychoterapeuta, internacja sądowo-psychiatryczna, ubezwłasnowolnienie, poziom aspiracji, styl twórczego zachowania, elastyczna forma zatrudnienia, dobre dopasowanie, ujęcie eudajmonistyczne
5,0
- Autorzy:
- Wydawnictwo:
Wyższa Szkoła Humanitas
- ISBN:9788364788734
- Format:PDF
16,91 zł
Produkt niedostępny
Po co żyjemy?
Czym jest dobre życie?
Człowiek nieustannie docieka sensu swojego istnienia, próbując odnaleźć jego przyczynę i cel.
W prezentowanej monografii, wpisującej się w nurt psychologii pozytywnej, ukazano, jakich odpowiedzi na pytania o dobre życie udziela współczesna psychologia w trzech jego obszarach: rodzinie, zdrowiu i pracy.
Wystarczająco dobre życie (ang. good enough) oznacza odnalezienie swojego miejsca w świecie, stworzenie warunków odpowiednich dla rozwoju własnych możliwości w swoim środowisku lokalnym, kształtowanie kompetencji osobowych, zdobywanie równowagi psychicznej i satysfakcjonującej jakości życia.
Życie pod presją pochłania ogromne zasoby energii, zmusza do nieustannej mobilizacji i czujności, do stałego podejmowania właściwych decyzji. To przyspieszenie staje się ryzykowne i zagraża dobrostanowi, zdrowiu psychicznemu i zadowoleniu z życia.
Jak znaleźć równowagę?
Jak optymalnie korzystać z własnych zasobów?
Jak skutecznie radzić sobie w zmiennych kolejach losu, kryzysach, sytuacjach zaskakujących i nieoczekiwanych?
„Pomysł napisania monografii, zawierającej wieloaspektowe podejście do problematyki jakości
życia, szeroko określonej jako wystarczająco dobre życie, jest bardzo interesujący i poznawczo
wartościowy. Określenie „wystarczająco dobre życie” jest pojemne i może zakresowo obejmować zasadniczo wiele możliwych aspektów zachowania i funkcjonowania człowieka w relacjach z innymi. Pomysł monografii wpisuje się w popularne obecnie badania w nurcie psychologii pozytywnej i jakości życia.”
dr hab., prof. UKSW Henryk Gasiul