![Psychologia penitencjarna. Rozdział 11-12 - Sławomir Przybyliński,Joanna Gruźlewska,Jacek M. Piotrowski,Mieczysław Ciosek,red. Beata Pastwa-Wojciechowska ebook Psychologia penitencjarna. Rozdział 11-12 - Sławomir Przybyliński,Joanna Gruźlewska,Jacek M. Piotrowski,Mieczysław Ciosek,red. Beata Pastwa-Wojciechowska](https://www.swiatebookow.pl/media/cache/65/66/65667cbfd2130b5fad99191a181b4df6/slawomir-przybylinski_psychologia-penitencjarna-rozdzial-11-12.jpg)
Psychologia penitencjarna. Rozdział 11-12
3,1
- Autorzy:
Sławomir Przybyliński ,
Joanna Gruźlewska ,
Jacek M. Piotrowski ,
Mieczysław Ciosek ,
red. Beata Pastwa-Wojciechowska
- Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
- ISBN:9788301188825
- Format:MOBI + EPUB
11,50 zł
Produkt niedostępny
Rozdziały 11-12 z publikacji pt. "Psychologia Penitencjarna"- redakcja naukowa Mieczysław Ciosek, Beata Pastwa-Wojciechowska.
Rozdział 11. Fenomen podkultury więziennej.
Rozdział 12. Izolacja więzienna jako złożona sytuacja trudna.
Psychologia i prawo to rozległe dziedziny wiedzy, które dokonują oglądu zachowania człowieka z dwóch punktów widzenia: pierwszy z nich polega na poszukiwaniu przyczyn oraz mechanizmów postępowania, drugi odnosi się do oceny zgodności zachowania człowieka z normami prawa. Perspektywy te spotykają się i wzajemnie przenikają w procesie postępowania karnego i postępowania wykonawczego. Z istnieniem i funkcjonowaniem aparatu wymiaru sprawiedliwości związane są więc tradycyjnie dwie dyscypliny psychologiczne: psychologia sądowa i psychologia penitencjarna, odnosząca się do sytuacji przymusowej izolacji człowieka w instytucjach zamkniętych.
Ta książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu psychologii penitencjarnej, niezbędne dla każdego działającego w tym obszarze.