Jurysprudencja 3. Integracja zewnętrzna i wewnętrzna nauk prawnych. Część 2
- ebook , prawo i finanse, edukacja, historia , ład aksjonormatywny, humanizm a technicyzm, model nauczania prawa, estetyka prawa, koncepcje Ericha Fromma, Marmor kontra Kelsen, metaetyka, metaaksjologia, Erich Fromm
4,4
- Autorzy:
Adam Bartczak ,
Małgorzata Król ,
Monika Zalewska
- Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
- ISBN:9788379697106
- Format:PDF
0,00 zł
Produkt niedostępny
Dążenie do integracji zewnętrznej i wewnętrznej prawoznawstwa jest zjawiskiem ciągle aktualnym i powracającym w refleksji naukowej nad prawem. Jednakże w ślad za rozwojem nauki zmienia się zarówno obszar integracji, jak i jej zakres, a zatem zmienia się pole integracji. Można to zauważyć w piśmiennictwie, a także w niniejszym tomie. Prawoznawstwo stale poszukuje nowych punktów odniesienia i nowych metod badawczych, by lepiej poznać i zrozumieć zjawisko prawne, przyjmując za punkt wyjścia wielowymiarowość prawa. Pole integracji staje się obszarem coraz gęstszych, a jednocześnie zmiennych, relacji interdyscyplinarnych i transdyscyplinarnych, pozwalających korzystać z dorobku naukowego rozmaitych dyscyplin badawczych z pożytkiem dla integrujących się dyscyplin, w tym szeroko rozumianego prawoznawstwa. Wskazać można wiele odmiennych pól integracji wyznaczanych w różnym czasie przez poszczególnych badaczy.
Prawo ma ścisły związek z wieloma zjawiskami społecznymi, psychicznymi, etycznymi i językowymi, bo samo też jest takim zjawiskiem w wielu odsłonach. W opracowaniu poruszono bardzo wiele niezwykle interesujących oraz inspirujących badawczo i metodologicznie zagadnień z tego zakresu.
Książka może stanowić źródło inspiracji naukowej, wzbudzić żywą dyskusję i rozwinąć dalsze zainteresowanie zjawiskiem prawnym.