Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych, wydanie 3
- ebook , prawo i finanse , prawo karne, prawo karne procesowe, czynności procesowe, sprawy karne, obrońca, Karne postępowanie, Czynności procesowe w procesie karnym, Strony, obrońcy i pełnomocnicy w procesie karnym, Postępowanie przed sądem I instancji w procesie karnym, Karne prawo, Obrońca w postępowaniu dyscyplinarnym, czynności procesowe w sprawach karnych
5,0
- Autor:
Świecki Dariusz
- Wydawnictwo:
Wolters Kluwer Polska SA
- ISBN:9788382232516
- Format:PDF
120,15 zł
Produkt niedostępny
Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych to publikacja przygotowana z myślą o praktykach – adwokatach i radcach prawnych występujących przed sądem w sprawach karnych, a także aplikantach adwokackich i radcowskich.
Książka przedstawia czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w ujęciu praktycznym – według kolejności ich podejmowania. Stanowi swego rodzaju przewodnik po tekście kodeksu, objaśniając poszczególne instytucje procesowe z perspektywy działalności procesowej obrońcy i pełnomocnika. Zawiera także wskazówki przydatne przy sporządzaniu pism procesowych i występowaniu przed organami postępowania karnego. Ponadto w publikacji, w szerokim zakresie, cytowane są i objaśniane orzeczenia Sądu Najwyższego.
Szóste wydanie znanej publikacji uwzględnia dużą nowelizację Kodeksu postępowania karnego obowiązującą od 5.10.2019 r. Wprowadza ona istotne zmiany w procedurze karnej, które zostały w tym wydaniu książki uwzględnione i omówione ze szczególnym wskazaniem tych, które związane są z czynnościami podejmowanymi przez obrońcę lub pełnomocnika.
W związku z tym dodano m.in. nowe fragmenty dotyczące:
ograniczenia udziału stron i ich przedstawicieli procesowych w posiedzeniu oraz rozprawie,
prekluzji dowodowej,
modyfikacji względnych przyczyn odwoławczych i ograniczenia zarzutów odwoławczych w apelacji,
formułowania zarzutów odwoławczych w oparciu o formularz uzasadnienia wyroku sądu pierwszej instancji,
uzupełnienia apelacji w związku z uzupełnieniem uzasadnienia wyroku.
Omówiono także przepisy dotyczące zasad sporządzania zażalenia, apelacji i jej uzupełnienia, kasacji, skargi, subsydiarnego i prywatnego aktu oskarżenia. Ponadto zamieszczono wzory takich pism.
W najnowszym wydaniu szczególną uwagę zwrócono również na ostatnie zmiany wprowadzone do Kodeksu postępowania karnego, powstałe w konsekwencji epidemii koronawirusa, czyli tzw.: tarcze antykryzysowe 1.0 oraz 4.0.
W wyniku tych nowelizacji do Kodeksu postępowania karnego:
dodano przepisy dotyczące m.in. środków przymusu – art. 250 § 3b–3h k.p.k., art. 251 § 4 k.p.k., art. 258a k.p.k., art. 276a k.p.k. i art. 276a § 1a k.p.k.,
zmieniono niektóre przepisy regulujące postępowanie w przedmiocie wydania wyroku łącznego,
wprowadzono nową formułę przebiegu posiedzenia i rozprawy w formie zdalnej (art. 96a k.p.k., art. 250 § 3b-3h k.p.k. i art. 374 § 3–9 k.p.k.).
Zobacz także te ebooki