Środowiska programowania robotów
- ebook , robotyka, roboty przemysłowe, programowanie robotów przemysłowych, środowiska do programowania robotów, programowanie w trybie offline, programowanie w trybie online, FlexPendant, Teachpendant, języka KAREL, język KRL, język Melfa-Basic
5,0
- Autorzy:
Jarosław Panasiuk ,
Wojciech Kaczmarek
- Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
- ISBN:9788301193997
- Format:MOBI + EPUB
65,86 zł
Produkt niedostępny
To pierwsza książka przygotowana przez wydawnictwo naukowe PWN z cyklu ROBOTYKA, wprowadzająca Czytelnika w arkana nowoczesnej wiedzy dotyczącej jednej z najbardziej rozwijających się technologii XXI wieku.
Podręcznik zatytułowany Środowiska programowania robotów zapozna Czytelnika z charakterystyką dostępnych na rynku wirtualnych środowisk programowania robotów – ze szczególnym uwzględnieniem środowisk oferowanych przez takie firmy, jak: ABB, FANUC, KUKA i MITSUBISHI.
Materiał przedstawiony w książce pozwoli na poznanie zasad korzystania ze środowisk oraz zasad tworzenia i symulowania pracy zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych.
Książka ze względu na praktyczność i sposób przekazu kierowana jest nie tylko do studentów automatyki i robotyki czy mechatroniki, ale również do praktyków – programistów robotów, integratorów automatyki, inżynierów i wielu innych.
Poziom pracy jest odpowiednio wysoki, zwłaszcza że autorzy odnieśli się do rzeczywistych stanowisk, które znajdują się na wyposażeniu WAT. Całość pracy podsumowano w postaci analizy porównawczej, przeprowadzonej na podstawie wybranych kryteriów, charakteryzujących tego typu środowiska. (…)
Recenzowana praca jest wartościowa poprzez istotny wkład naukowy Autorów w dziedzinie programowania robotów przemysłowych w środowiskach wirtualnych.
Z recenzji prof. dra hab. inż. Andrzeja Buchacza, profesora Politechniki Śląskiej
Dużą zaletą opracowania jest to, że można je wykorzystać do projektowania stanowisk badawczych. (…)
Obecnie nie ma takiej pozycji na rynku polskim, co w powiązaniu z jej wartością merytoryczną sprawia, że stanowi ona w przedstawionej tematyce nowe źródło informacji.
Z recenzji prof. dra hab. inż. Zbigniewa Koruby, profesora Politechniki Świętokrzyskiej
Zobacz także te ebooki